2015-03-28

Rekomenduojama pasitarti su vaikų neurologu dėl pirmų mėnesių kūdikio, net jei jis atrodo sveikas, jeigu buvo sunkus nėštumas ir gimdymas, jeigu vaikutis gimė per anksti. Nors kiekvieno vaiko raida yra individuali, tačiau anksti pastebėtas kūdikio vystymosi nukrypimas gali būti pirmasis neurologinės ligos simptomas.

Pateikiame dažniausiai pasitaikančios situacijas, dėl kurių reikia kreiptis į vaikų neurologą. Raginame nelaukti, pastebėjus sutrikimą pasitarti su šeimos gydytoju ir atvykti į medicinos centrą „Helona“. Greitai ir profesionaliai Santariškių klinikų gydytoja vaikų neurologė Rasa Abelytė konsultuoja kūdikius ir vaikus. Visada, net ir esant mažiausiam ligos įtarimui, jus atidžiai išklausysime, patarsime, prireikus skirsime gydymą ar nukreipsime kitų specialistų konsultacijai.

Rekomenduojama pasitarti su vaikų neurologu dėl pirmų mėnesių kūdikio, net jei jis atrodo sveikas, jeigu buvo sunkus nėštumas ir gimdymas, jeigu vaikutis gimė per anksti. Nors kiekvieno vaiko raida yra individuali, tačiau anksti pastebėtas kūdikio vystymosi nukrypimas gali būti pirmasis neurologinės ligos simptomas. Atreipkite dėmesį į kūdikio elgesį, maitinimosi ypatumus. Jeigu kūdikis blogai čiulpia, ilgai laiko pieną burnoje, blogai ryja, springsta, jeigu 3 mėn. vaikutis blogai laiko galvutę, nesišypso, nesidomi žaislu, įtempia kojytes ir rankutes, jeigu 9 mėn. savarankiškai nesėdi, 15 – 17 mėn. nevaikšto, netaria bent dviejų prasmingų žodžių, jeigu eidamas stiebiasi, velka vieną kojytę, laiko pritraukęs ranką, nedelsiant pasitarkite su vaikų neurologu, kad, esant reikalui, būtų paskirtas gydymas.

Vyresnius vaikus gali varginti įvairūs pašaliniai judesiai, mikčiojimas, nevalingas šlapimo nelaikymas, nemotyvuotos baimės, pykčio priepuoliai, įvairūs miego sutrikimai, galvos skausmai. Mokyklinio amžiaus vaikui gali būti sunku susikaupti, mokytis. Jeigu norite padėti vaikui įveikti minėtus sunkumus, pastitarkite su vaikų neurologu. Nepamirškite vaikų neurologo konsultacijos jeigu vaikas sutrenkė galvą, po to jautė bendrą silpnumą, vėmė.

Dauguma lėtinių ligų, kurios vargina žmogų visą gyvenimą, prasideda vaikystėje, todėl šiame amžiaus periode ypatingai svarbi profilaktika.