Fizioterapija


Fizioterapija – tai natūralių ir dirbtinių fizikinių veiksnių naudojimas ligoms ir traumoms gydyti.

Fizioterapijos procedūros taikomos sergant įvairiomis ligomis: širdies kraujagyslių, virškinamojo trakto, kvėpavimo sistemos, sąnarių bei kaulų. Fizioterapijos procedūros mažina uždegimą, skausmą, atpalaiduoja arba stimuliuoja įtemptus raumenis, esant jų silpnumui, gerina kraujo pratekėjimą odoje ir greitina žmogaus audinių regeneracinius procesus. Medicinos centre HELONA fizioterapijai naudojami moderniausi prietaisai ir taikomos įvairios fizioterapijos procedūros:

Tai elektros srovės taikymas per odą skausmo kontrolei. Elektroninis aparatas prijungiamas prie odos, naudojant du ar daugiau elektrodų. Atliekant transkutaninį elektroneurostimuliavimą, moduliuojamas elektros srovės impulsų plotis, dažnumas ir intensyvumas. Tai neinvazinis, labai saugus metodas sumažinti tiek staigų, aštrų, tiek ir chronišką skausmą. Šis metodas yra ypatingai veiksmingas pooperaciniam skausmui, osteoartrito, lėtiniam raumenų ir skeleto skausmui gydyti.

Raumenų elektros stimuliavimas (laukas) - tai metodika, elektriniais impulsais atstatanti audinių ir organų veiklą, kartu pasižyminti ir nuskausminamuoju poveikiu.

Vienas efektyviausių būdų taikant giluminį šildymą skausmui palengvinti ir sustingusiems raumenims atpalaiduoti. Naudinga simptominiam skausmui mažinti artrito, bursito ir lėtinio raumenų uždegimo atveju. Atpalaiduoja raumenis, mažina raumenų sustingimą ir spazmus, stimuliuoja kraujotaką. Šios procedūros gali būti skiriamos po lūžių, išnirimų, sausgyslių patempimų, judesių sutrikimų dėl randų bei kitais atvejais, kai tinka šilumos procedūros. Paprastai naudojama prieš gydomąją mankštą ir masažą.

Kompresinė terapija. Kompresinės terapijos metu suspaudžiami raumenys ir tarp jų esančios kraujagyslės (venos ir arterijos), todėl suaktyvėja kraujo ir limfos tėkmė iš raumenų. Pašalinami medžiagų apykaitos produktai: pagerėja medžiagų ir dujų apykaita raumenyse, mažėja pabrinkimas. Galūnių raumenys paruošiami tolimesniam gydymui. 


Fizioterapijos priemonės, derinamos su kinezitarapija, mažina uždegimą, skausmą, atpalaiduoja arba stimuliuoja įtemtus raumenis, greitina žaizdų, opų gijimą, gerina širdies kraujagyslių, virškinamojo trakto, kvėpavimo sistemos, sąnarių veiklą.