Kineziterapija
Kineziterapija – tai viena svarbiausių reabilitacijos priemonių, pagrįsta tuo, kad tinkami kūno judesiai padeda atnaujinti, pagerinti ir išlaikyti kaulų, raumenų, širdies kraujagyslių bei kitų sistemų funkcinę būklę. Kineziterapija – tai tiesiausias kelias į ligų gydymą, įsisenėjusių sveikatos sutrikimų šalinimą bei sveikatos gerinimą.
Geriausi rezultatai pasiekiami tada, kai kineziterapija yra pritaikyta individualiems paciento poreikiams. Prieš skiriant kineziterapijos procedūras būtina įvertinti ligos pobūdį, priežastį, adaptacines organizmo galimybes, asmens fizinį išsivystymą, jo amžių, profesijos ypatumus.
Labai svarbu, kad kineziterapijos užsiėmimai būtų sistemingi. Gydomojo kurso metu palaipsniui didinamas kineziterapijos užsiėmimų krūvis, kineziterapijos seansų skaičius, pratimų pakartojimų skaičius, jų sudėtingumas bei intensyvumas.
Kineziterapija naudinga gydant:
- Nugaros, stuburo, sąnarių skausmus;
- Širdies veiklos ir kraujotakos sutrikimus;
- Atraminio judamojo aparato susirgimus ir sutrikimus;
- Stuburo slankstelio susidėvėjimą (osteochondrozė);
- Stuburo iškrypimą (skoliozė, padidinta lordozė ar kifozė);
- Tarpslankstelinio disko išvaržas (diskopatija);
- Operacijų ir traumų pasekmes;
- Artrozę.
Kineziterapija - tai ir puiki sveikatinimo priemonė būsimoms mamytėms, kūdikiams, moterims po gimdymo. Kineziterapijos užsiėmimai gerina jų fizinę bei dvasinę būklę.