Sužinokite daugiau
Stuburo išvarža
Kas Yra tarpslankstelinio disko išvarža?
Išvarža – organų ar jų dalių išsiveržimas pro tam tikrą organizmo sienelės defektą.
Ką vadiname stuburo tarpslankstelinio disko išvarža?
Dėl įvairaus neigiamo poveikio diskui, nusilpusių organizmo apsauginių reakcijų fibrozinis žiedas gali išsitempti arba plyšti. Vienas didžiausių patiriamų spaudimų yra patiriamas žmogui sėdint, kuomet palinkstama į priekį, keliant įvairius svorius ištiestomis rankomis, staigiai pasisukant, būnant nepatogioje padėtyje. Kuomet diskas patiria spaudimą ir jau yra netekęs elastingumo, jis ima sukiotis į mažiausio pasipriešinimo pusę, o drebutinis branduolys pasislenka į išsitempusio fibrozinio žiedo pusę, taip sukeldamas išvaržą (protruziją). Tam tikrais ypatingai ypač sunkiais atvejais drebutinis audinys perplėšia fibrozinį žiedą taip išsiverždamas į išorę (ekstruzija).Vienos pavojingiausių yra užpakalinė arba įstriža disko protruzija ir ekstruzija, kurios neretai sukelia neinfekcinį (aseptinį) uždegimą, sutrikdo venų kraujotaką, nugaros smegenų nervų maitinimą.
Kokie požymiai?
Dažniausiai yra skiriami du ligos periodai. Pirmuoju pasireiškia skausmas kaklinėje arba juosmeninėje srityje. Tarpslanksteliniame diske atsiranda įtrūkimų, sumažėja tvirtumas ir elastingumas. Pasitaiko, jog tokie skausmai netikėtai nebejuntami. Antruajame etape prasideda stiprus nuolatinis skausmais toje vietoje, taip pat pažeisto nervo srityse. Skausmas įvardijamas kaip tirpimas, deginimas, dilgčiojimas pažeisto nervo vietoje, sumažėja jėga. Vengdami skausmo savo kūna iškreipiame, sumažėja stuburo ir galūnių judesių amplitudė.
Kaip elgtis pajutus pirmuosius požymius?
Pirmiausiai, kreipkitės į gydytoją. Tam, kad žinotume, kokius gydymo metodus taikyti, primiausiai turime žinoti tikslią diagnozę. Dažniausiai atliekamas vienas iš tyrimų - rentgenas arba kompiuterinė tomografija. Rentgenu nustatyto stuburo būklę, tačiau neretai nepakanka informacijos apie stuburo disko būklę. Kompiuterine tomografija nustatoma slankstelių ir diskų būklė, tačiau per šį tyrimą organizmas stipriai veikiamas spindulių. Magnetinio rezonanso tomografija išsamiausias tyrimas, kadangi jo metu yra nustatoma diskų būklė.
Diagnozė - tarpslankstelinio disko išvarža
Pirmiausiai - ramybė ir patogi padėtis. Mūsų specialistai pataria, jog svarbiausia yra stebėti savo jutimus, mokytis suprasti savo kūną. Esant tarpslankstelinio disko išvaržai skiriami medikamentai: nuskausminamieji, nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, vaistai, gerinantys kraujotaką, raminamieji, vitaminai B1, B6, B12, C.
Operacija ar gydymas?
Neretai yra siūlomas operacinis gydymas. Operacijos tikslas – pašalinti išsikišusią disko išvaržą, išlaisvinti užspaustus nugaros stuburo smegenis ir jų nervus, sudaryti sąlygas dviem šalia esantiems stuburo slanksteliams suaugti. Tačiau šis gydymas pasirenkamas tik kraštutiniu atveju.
Medicinos centras ,,Helona“ pastebi, kad vis didesnis pacientų skaičius, kuriems nustatyta ši diagnozė kreipiasi į specialistus ir teiraujasi nechirurginio gydymo būdų. Džiugu, jog neretai ir neprireikus operacijos pacientams taikomi gydymo metodai padeda sugrąžinti ar kompensuoti sutrikusias organizmo funkcijas ir pasiekti fizinę, emocinę bei socialinę gyvenimo pilnatvę.
Medicinos centre HELONA taikomi šie gydymo metodai:
Osteochondrozė
Osteochondroze gali sirgti įvairaus amžiaus ir aktyvumo žmonės.
Kaklą sudaro 7 slanksteliai, tarp kurių yra tarpslanksteliniai diskai. Šie diskai – kremzlinės pagalvėlės, skiriančios vieną stuburo slankstelį nuo kito. Žmogaus organizmą veikiant įvairiems išoriniams bei vidiniams veiksniams, taip pat senstant, kremzlės dėvisi vis greičiau, mažėja diskų elastingumas ir tarpai tarp slankstelių, diskai plokštėja. Kaklo srityje yra daug kraujagyslių ir nervų, maitinančių kaklo, kaukolės, veido audinius. Stuburo arterija eina būtent per stuburo ataugų ertmes. Kadangi šie kanalai yra siauri, mažiausias kaklo slankstelių poslinkis gali sukelti stuburo arterijos spazmus. Atsiradus nuolatiniam spaudimui atsiranda ir kaklo osteochondrozei būdingi simptomai:
- Juosmens skausmas
- Sprando skausmas
- Nugaros skausmas
- Kaklo skausmas
- Sprando sustingimas
- Juosmens sustingimas
- Nugaros sustingimas
- Diskomfortas keičiantis orui
- Lankstumo sumažėjimas
- Ūgio mažėjimas
Kaip galite padėti savo stuburui?
- Vienas svarbiausių dalykų - tai tinkamas fizinis aktyvumas. Čia galime puikiai pritaikyti posakį, jog svarbiausia rasti aukso viduriuką. Per mažas ar per didelis fizinis aktyvumas kenkia stuburui. Padėti išlaikyti sveiką stubrą ir išvendti skausmų padeda reguliari mankšta, nugarą stiprinantys pratimai, atsipalaidavimo pratimai. Ypač efektyvus metodas yra plaukiojimas. Tačiau jeigu po sporto atsiranda naujas skausmas, kuris išlieka ilgiau nei 2 valandas – darome prieliadą, kad persistengėte.
- Antsvoris - papildomas krūvis jūsų kūnui. Svarbu, kad tinkamai reguliuotumėte savo kūno svorį. Antsvoris papildomai apkrauna stuburą, sąnarius. Tinkama mityba ne tik padeda stuburui, bet ir pagerina bendrą savijautą.
- Ūminio skausmo atveju padeda šiluma (tačiau ne visais atvejais!) karšta vonia ar šiltas kompresas ant skaudamos vietos. Galima ištepti skaudamą vietą skausmą malšinančiu tepalu nuo uždegimo, skaudamą vietą laikyti šiltai.
- Taisyklinga laikysena, tinkamai parinkta avalynė, veiklos keitimas padeda kuo mažiau apkrauti stuburą, išlaikyti jį sveikesnį ir rečiau jausti skausmą.
Norint išvengti osteochondrozės išsivystymo ar jį sulėtinti yra svarbu:
- reguliariai mankštis, plaukioti;
- stiprinti nugarą;
- palaikyti tinkamą kūno svorį;
- sveikai maitintis;
- pasirinkti tinkamą (kuo mažiau stuburą apkraunanti) avalynę;
- taisyklingasi kelti ir nešti sunkius nešulius'
- miegoti ant kieto pagrindo.
Medicinos centre ,,HELONA“ taikomi šie gydymo metodai:
- Parafino aplikacijos
- Elektrostimuliacija
- Kinezioteipavimas
- Gydomosios mankštos
- Individualūs užsiėmimai su kineziterapeutu
Sumažinti osteochondrozes sukeliamą diskomfortą geriausiai padeda masažai. Jo metu atpalaiduojami bei sušildomi raumenys, sumažėja skausmas, pašalinami kaklo ir pečių raumenų spazmai, sumažėja nugaros, kaklo apkrova, padidėja galvos ir kaklo judesio amplitudė, atstačius normalią galvos, stuburo smegenų, kaklo, pečių kraujotaką sumažėja arba išnyksta galvos svaigimas.
Kaklo nervinių šaknelių pažeidimai
Dažniausiai tokie pažeidimai atsiranda nervus užspaudus kaulinėms ataugoms, esant tarpslankstelinių diskų išvaržai, kaklo navikams arba vykstant kaklo uždegiminiams pokyčiams. Kuomet užspaudžiamos nevinės šaknelės, atsiranda įvairūs simptomai, kurie priklauso nuo to, kuris nervas užspaudžiamas:
- C1 -C2 nervai kontroliuoja galvą;
- C3 - C4 padeda kontroliuoti diafragmos darbą, kuri dalyvauja kvėpavime;
- C5 inervuoja deltinį ir dvigalvį žasto raumenį, kuris atsako už alkūnės lenkimą, dilbio rotaciją;
- C6 inervuoja riešą tiesiančius raumenis, veikia dvigalvį žasto raumenį;
- C7 kontroliuoja trigalvio žasto raumens darbą, kuris atsako už alkūnės tiesimą;
- C8 reguliuoja plaštakų judesius.
Viena iš dažniausių skausmo priežasčių yra tarpslankstelinio disko išvarža. Skausmą sukelia ne tik spaudimas, tačiau ir vykstantys uždegiminiai procesai.
Simptomai, galintys reikšti kaklo nervinių šaknelių pažeidimus:
- Peties skausmas ar tirpimas;
- Deltinio raumens silpnumas;
- Rankos skausmas, tirpimas ar jos funkcinis strikimas;
- Dvigalvio žasto raumens silpnumas;
- Riešo tiesėjų silpnumas;
- Viduriniojo piršto ar nykščio aptirpimas.
Tiksliausiai pažeidimus nustato rentgenologiniai ar magnetinio rezonanso tyrimai. Stuburo ligų išskirtinis ypatumas yra tas, jog retais atvejais veiksmingiausiu gydymu laikomas medikamentinis. Ilgametę aptirtį turintys specialistai taiko ir didžiausią efektyvumą pasiekia individualiai parinkę fizioterapijos, kineziterapijos, mobilizacijų ir kitų gydomųjų procedūrų kompleksą. Pacientai mokomi specialių pratimų, kurie stiprina stuburą palaikančius raumenis.
Medicinos centre HELONA taikomi šie gydymo metodai:
Kaulų, sąnarių ir raumenų traumos
Mūsų kūną palaiko griaučiai. Kaulai yra labai stiprūs, bet sutrenkti, iškreipti ar pernelyg suspausti, jie gali įskilti ar sulūžti. Neretai pasitaiko ir tokios traumos, kaip sąnarių raiščių plyšimas, raumenų plyšimas ar patempimas. Šias traumas nuo kaulų lūžių atskirti dažnai galima tik rentgeno spinduliais ar pasitelkiant kitus diagnostikos tyrimus.
Raumenų pažeidimai
Dažniausiai tai yra raumens audinio įplyšimai. Pagal pažeidimo stiprumą skiriami laipsniai:
- pirmas - raumuo patempiamas, tačiau skaidulos neįplyšta,
- antras - raumuo dalinai įplyšta,
- trečias - raumuo pilnai plyšta.
Tokių traumų priežastys yra raumens pertempimas arba pernelyg stiprus jo susitraukimas. Simtpomai, išduodantys raumens pažeidimus: skausmas, raumens spazmas, sumažėjusi raumens jėga. Ypatingai svarbu raumenų pažeidimus gydyti, nesiėmus tinkamų priemonių raumuo gali blogai sugyti, o funkcija - nebeatsigauti.
Raiščių pažeidimai
Raiščius sudaro jungiamasis audinys, kuris jungia gretimus kaulus, padeda juos stabilizuoti. Dažniausiai raiščių traumos įvyksta smūgio į sąnarį metu, kai sąnarys pasislenka iš įprastos anatominės padėties. Tokioje situacijoje raiščiai įsitempia ir (į)plyšta. Skiriami trys pažeidimo laipsniai:
- pirmas - raumuo patempiamas, tačiau skaidulos neįplyšta,
- antras - raumuo dalinai įplyšta,
- trečias - raumuo pilnai plyšta.
Dažniausiai pažeidžiami yra čiurnų, kelių bei riešų raiščiai.
Simptomatika: skausmas, patinimas, uždegimas, atliekami judesiai tampa skausmingi arba negalėjimas atlikti judesį per pažeistą sąnarį.
Sausgyslių pažeidimai
Sausgyslės jungia raumenis su kaulais. Dažniausiai jos pažeidžiamos dėl jau prasidėjusio uždegimo ir jo sąlygotų degeneracinių sausgyslės pokyčių, dėl kurių sausgyslė susilpnėja bei gali lengviau (į)plyšti. Pažeidimo laipsniai skiriami tokie patys, kaip ir raiščių pažeidimo atveju:
- pirmas - raumuo patempiamas, tačiau skaidulos neįplyšta,
- antras - raumuo dalinai įplyšta,
- trečias - raumuo pilnai plyšta.
Dažniausiai nuo šių pažeidimų nukenčia nereguliariai sportuojantys žmonės arba turintys silpnus raumenis.
Sąnario išnirimas arba luksacija
Tai sąnario trauma, kurios pasekoje pasislenka ir išeina iš sąnario ribų sąnariniai paviršiai, o sąnario kapsulė plyšta. Sąnarį sudaro sąnariniai kaulų galai, sujungti sąnario kapsule bei raiščiais. Sąnario kapsulė ir raiščiai veikiami jėgos gali pernelyg išsitempti ir plyšti. Tuo tarpu kaulo išnirimu yra laikoma, kuomet vienas kaulas nuslysta nuo kito kaulo sąnarinio paviršiaus. Jei kaulas nuo kito kaulo sąnarinio paviršiaus nenuslysta, toks pokytis vadinamas panirimu.
Kaulų lūžiai
Kaulų lūžiai gali būti dviejų tipų:
- ūmūs, kurie įvyksta vienkartinės traumos metu. Lūžiai gali būti paprasti, kuomet lūžus kaului aplinkiniai audiniai pažeidžiami minimaliai. Sudėtingais kaulų lūžiais yra laikoma, kai kaulų fragmentai pažeidžia kaulą supančius audinius. Ypač pavojingi atviri lūžiai, kadangi laikoma , jog tokie lūžiai turi didelę infekcijos riziką.
- „stress“ arba nuovargio lūžiai, kurie įvyksta dėl pastovaus kaulo traumavimo. Dažniausiai pasitaiko pėdos ar blauzdos srityje. Pagrindinis simptomas yra skausmas krūvio metu, kartais lydimas patinimo.
Visi žinome, jog judėjimas – tai sveikata. Tačiau retai savo laiką skiriame reguliariems fiziniams pratimams. Dažnai veiklą pradedame jai nepasiruošę. To pasekmės – traumos. Lygiai taip pat po šaltojo metų laiko, atšilus orams sodininkai griebiasi žemės darbų ir, neapskaičiavę jėgų, dažnai po dienosa darbų jaučia ne tik nuovargį, bet ir kojų ar nugaros skausmus.
Medicinos centre HELONA taikomi šie gydymo ir traumų prevencijų metodai:
Artritas
Artritas išvertus reiškia "sąnarių uždegimas“, kuris gali įtakoti bet kuriuos kūno sąnarius. Artritu susergama dėl bakterinės, virusinės arba grybelinės sąnarių infekcijos, alergijos, traumos, medžiagų apykaitos sutrikimo, nervų sistemos ligų ar genetinių veiksnių. Neretai artrito priežastys leika nežinomos. Jei sąnariai nėra pažeisti, kaulų trynimąsi sušvelnina kremzlės. Tai tvirtas apvalkalas, gaminantis sinovijos skystį, kuris padeda sumažinti trintį tarp kaulų kremzlės. Artrito paveiktų sąnarių simptomai:
- paraudusi sąnario zona;
- sąnario sąstingis;
- sąnario patinimas ir jautrumas;
- sąnarių skausmas;
- raumenų silpnumas.
Sunkesnio artrito atveju gali pasireikšti ir rimtesni simptomai, tokie kaip:
- karščiavimas;
- limfmazgių patinimas;
- svorio sumažėjimas;
- nuovargis.
Artrito gydymas
Pagrindiniai gydymo tikslai yra skausmo mažinimas, sąnarių judesių amplitudės atstatymas ir didinimas, raumenų stiprinimas, sąnarių deformacijų išvengimas, jau esamų deformacijų korekcija ir ligonių gyvenimo kokybės gerinimas. Pasirenkamas gydymas priklauso nuo ligos trukmės, aktyvumo ir individualių ligonio savybių.
Medicinos centre HELONA taikomos gydymo procedūros:
Epikondilitas
Epikondilitas - tai alkūnės sausgyslių uždegimas. Epikondilitas yra dviejų rūšių:
- lateralinis (dar vadinamas „tenisininko alkūne")
- medialinis (dar vadinamas „golfo žaidėjo alkūne"). Šie epikondilitai skiriasi savo skausmo ir judesių aktyvumo sumažėjimo lokalizacija. Praktikoje dažniau pasitaikantis yra lateralinis (šoninis) epikondilitas.
Priežastys. Abiejų rūšių epikondilitus sukelia dilbio sausgyslių pertempimas. Dilbio sausgyslės pertempiamos, kuomet dilbio raumenys gauna per didelę apkrovą. Lateralinis epikondilitas dažniausiai atsiranda dėl alkūnės srities nuolatinio traumavimo arba dėl ilgą laiką atliekamų monotoniškų alkūnės judesių, pvz. žaidžiant tenisą. Dėl per didelio tam tikrų raumenų krūvio sausgyslėse įvyksta plyšimai, prasideda uždegiminiai procesai. Medialinį epikondilitą sukelia sausgyslių pertempimas. Šios rūšies epikondilitas neretai pasireiškia krepšininkams, sportininkams, kurie kopią į kalnus ar uolas.
Požymiai. Abiejų rūšių epikondilitų simptomai yra labai panašūs. Alkūnės sąnarys šiek tiek patinsta, tampa skausmingas. Skausmas riboja judesius per alkūnės sąnarį. Skiriasi tik skausmo lokalizacija. Lateralinio epikondilito metu būna skausminga alkūnės sąnario išorinė dalis, medialinio - vidinė alkūnės sąnario dalis. Nereikėtų pamiršti, jog išorine alkūnės sąnario dalimi vadinama ta pusė, kuri išorėje yra laikant ranką delnu į viršų.
Medicininis gydymas:
- Ramybės suteikimas alkūnės sąnariui;
- Fizioterapinės procedūros ir mankšta;
- Nesteroidiniai vaistai, malšinantys skausmą ir uždegimą;
- Esant sunkesniam ar užsitęsusiam ligos atvejui, gydytojas daro vaistų injekciją tiesiai į pažeistą sritį;
- Itin sunkiais atvejais taikomas operacinis gydymas. Operacijos metu gydytojas pašalina nesveikąją sausgyslės dalį arba sausgyslės „prikabinamos” prie kitos kaulo vietos.
HELONOJE taikomi šie gydymo metodai:
- Parafino aplikacijos
- Elektrostimuliacija
- Gydomosios mankštos (tempimo pratimai, postizometrinė relaksacija)
- Prie epikondilito taikomi tempimo pratimai palaiko optimalią sąnarių amplitudę, padeda išvengti raumenų atrofijos (nykimo), sutrumpėjimo, mažina spastiškumą. Tempimo pratimai gali būti atliekami aktyviai (atlieka pats ligonis) ir pasyviai (padeda atlikti kineziterapeutas). PIR’o metodo esmė - izometrinis raumens įtempimas (5-10 sek. trumpalaikis, minimalaus intensyvumo) derinamas su vėliau sekančiu pasyviu raumens ištempimu (5-10 sek.). Šis derinimas kartojamas 3-6 kartus. Rezultatas – veikiamo raumens hypotonusas. Tai vienas iš būdų kaip paveikti sudirgusį, sutrumpėjusį raumenį, tuo pačiu padidinti greta esančio sąnario amplitudę
- Gydomieji masažai
- Kinezioteipavimas
- Parduodami įtvarai skirti epikondilito simptomams mažinti
Artrozė
Artrozė (osteoartritas, degeneracinė sąnarių liga) - neuždegiminės kilmės liga, kuriai būdingi kremzlės degeneraciniai pokyčiai ir progresuojantis nykimas. Viena dažniausių sąnario ligų, kuri neretai tampa neįgalumo priežastimi. Progresavus šiai ligai, dažniausiai protezuojami kelio ir klubo sąnariai.
Artrozė turi kelias stadijas. Tiksliausiai nustatoma atlikus rentgenogramą:
- I stadijos artrozę diagnozuoti rentgenologiškai yra sunku. Tiksliausiai nustatoma artroskopijos (operacijos) metu;
- II stadijos artrozės atveju nuotraukose yra pastebimi kauliniai osteofitai (išaugos), susiaurėjęs sąnarinis tarpas;
- III stadija - sąnariniai paviršiai visiškai sudilę, "kaulas trinasi į kaulą";
- IV stadijoje - "kaulas suauga su kaulu".
Simptomatika:
- Sąnarių skausmas ir sąstingis;
- Sąnarių ,,braškėjimas";
- Sąnario ,,užstrigimas" ir nejudrumas.
Gydymas.
Artrozės gydymo tikslas yra funkcinės ligonio būklės ir gyvenimo kokybės gerinimas. Gydymas turi būti parenkamas kiekvienam ligoniui atskirai pagal jo poreikius. Gali būti naudojamas ligonio mokymas, reabilitacija, mankštos, farmakoterapija, alternatyvi medicina, o esant reikalui ir chirurginis gydymas.
Efektyviausiai simptomus malšinantis yra kombinuotas gydymas, pvz.: skausmą malšinantys vaistai ir mankšta. Varginantis sąnarių skausmas ligonius gali sulaikyti nuo rekomenduojamo padidinto fizinio aktyvumo bijant, kad tai gali pabloginti ligos eigą. Tačiau klinikinės studijos rodo, kad didesnis fizinis aktyvumas gerina simptomatiką. Norint išvengti artrozės, svarbu palaikyti normalų kūno svorį, mankštintis neapkraunant sąnarių, laiku gydyti gretutines ligas, koreguoti stuburo, kojų ašies iškrypimus.
Medicinos centras HELONA taiko šiuos gydymo metodus sergant artroze:
Kontraktūros
Kontraktūra – tai žymus sąnario judrumo apribojimas dėl patologinių pokyčių audiniuose, kurie turi funkcinį ryšį su sąnarine jungtimi. Priklausomai nuo to, kuria kryptimi pažeistas sąnarys, išskiriamos: lenkiamoji, tiesiamoji, pritraukiamoji, atitraukiamoji bei rotacinė kontraktūros. Be to, kontraktūros gali būti įgimtos arba įgytos. Dažniau pasitaiko įgytos.
Įgimtoms kontraktūroms priklauso raumenų, kaulų arba odos vystymosi anomalijos. Tuo tarpu, įgytos kontraktūros gali būti trauminės, uždegiminės kilmės, paralyžiaus, distrofinės arba fiksacijos būdu atsiradusios. Pradžioje pažeidžiamas vienas kuris nors audinys, o tada procesas apima ir kitus audinius. Pagal pradinėje stadijoje pažeistus audinius galima išskirti: dermatogenines, dezmogenines, fasciogenines, aponeurogenines, miogenines, neurogenines ir artrogenines kontraktūras.
Bet kurios kilmės kontraktūros schematiškai vaizduojamos iš vienos pusės įgaubtos, iš kitos – išgaubtos. Išgaubtoje pusėje audiniai suglebę, ištempti, o įgaubtoje – raukšlėti, sutraukti, įtempti. Iš pradžių tokie požymiai matyti tik pradinėje stadijoje pažeistuose audiniuose, o vėliau – ir kituose. Išgaubtoje kontraktūros pusėje pasireiškia atrofija, baltymų bei riebalų perteklius, o įgaubtoje – raukšlėtas randėjantis paviršius. Klinikinė ligos eiga priklauso nuo priežasčių, dėl kurių atsirado kontraktūra, anatominės pažeisto sąnario lokalizacijos vietos bei – nuo paciento amžiaus. Ūmių uždegimų bei traumų atvejais kontraktūros formuojasi greičiau, chroniškų susirgimų atveju – ne taip greitai. Kuo sunkesnė eiga ir kuo vėliau pradedamas gydymas, tuo ryškesnė kontraktūra. Minkštųjų audinių atrofija (aukščiau pažeisto sąnario ir po juo), esant kontraktūroms, dar labiau ryškėja. Ypatingai ryški audinių atrofija, esant paralyžiaus kontraktūroms ir tuberkuliozinio artrito atveju. Jei kontraktūra susiformuoja vaikystėje, tai atitinkamoje skeleto dalyje augimas atsilieka.
Medicinos centre Helona taikomi gydymo metodai:
- Parafino aplikacijos
- Gydomieji masažai. Masažo tikslas: sąnarinės jungties funkcijų atstatymas, kraujo ir limfos apytakos pagerinimas, audinių mitybos, medžiagų apykaitos bei regeneracijos procesų (pažeistuose audiniuose) stimuliavimas, raumenų atrofijos ir jų raukšlėtumo sumažinimas, sąnarių judrumo atstatymas, raumenų tonuso ir jų sutraukiamosios galios (išgaubtojoje pusėje) palaikymas, raumenų hipertonuso (įgaubtoje kontraktūros pusėje) sumažinimas, randų ir sąaugų likvidavimas.
- Individualūs užsiemimai su kineziterapeutu
- Kinezioteipavimas